ESA

Tisková zpráva ESA

European Sunlight Association a.s.b.l.

Solária jako zdroj Vitamínu D

Brusel (Belgie) 9. října 2009 (ESA) - Aby mělo lidské tělo zajištěno dostatečné množství Vitaminu D, měla by se zejména v zimním období využívat solária. Toto doporučení vyslovila výzkumná skupina vedená profesorem Johanem Moanem z Univerzity v Oslu na základě studie, která byla právě publikována v odborném časopise Photochemistry and Photobiology. "V zimních měsících hladina Vitamínu D závažně klesá, protože sluneční světlo obsahuje př1iš málo ultrafialového záření, které stimuluje produkci Vitamínu D v lidské kůži. Pokud v tomto období využíváte solária, lze tomuto nedostatku zabránit a udržet si dostatečnou hladinu Vitaminu D," říká Johan Moan.

"Solária tedy nabízejí nejen kontrolovanou cestu k opálení, ale jejich používáním lze rovněž předejít nedostatku Vitaminu D," dodává ke komentáři pana Moana Christina Lorenzová, předsedkyně European Sunlight Association (ESA). Paní Lorenzová dále pokračuje: "V soláriu lze vypracovat individuální opalovací program, který vezme v úvahu typ pleti uživatele, typ solária a dobu opalování tak, aby byla pleť chráněna před spálením, jemuž je třeba se vyhnout jak v soláriu, tak na slunci.

Jak prokázaly celosvětové vědecké a lékařské studie, Vitamin D má pozitivní vliv na zdraví buněk, kostí i orgánů, snižuje riziko vzniku rakoviny prsu, dělohy, plic, tlustého střeva, prostaty, působí proti autoimunitním a kožním onemocněním. UV záření vytváří v kůži 90% Vitaminu D.

The European Sunlight Association - Evropská asociace slunečního zářeni (ESA) je zastřešující evropská organizace provozovatelů, distributorů a výrobců solárií a zastupuje 28 národních asociací a firem z 15 členských států EU, Norska, Švýcarska, Ruska a USA. ESA sídlí v Belgii.

Informace:
Shrnuti studie "Johan Moan, Zoya Lagunova, Emanuela Cicarma. Lage Aksnes, Arne Dahlback, William B. Grant, Alina Carmen Porojnicu: Sunbeds as Vitamin D Sources" ("Solária jako zdroj Vitamínu D") najdete ke stažení na adrese www.sunlightresearchforum.eu

Kontakt pro média:
Frank Harbusch
Generální sekretář

European Sunlight Association a.s.b.l. (ESA)
51, Chaussée de Charleroi
1471 Loupoigne
Belgium

Tel.: +32-67-670114
Fax: +32-67-648048
E-mail: europeansunlight@skynet.be
URL: www.europeansunlight.eu

 
 
Solária Ergoline Všechna práva vyhrazena, Studiovisage.info | Webdesign V.Chalupník