ESA

Tisková zpráva ESA

Evropská asociace slunečního záření bojuje proti mediálnímu klamu o soláriích

Brusel 30. června 2009 – Evropská asociace slunečního záření odsuzuje mediální klam související s poslední kategorizací solária do karcinogenní skupiny 1."Evropská asociace slunečního záření nebude stát stranou a přihlížet nespravedlivým pomluvám našich produktů a tisíce malých podnikatelů, kteří jsou našimi členy. Tato nařčení velice zveličují rizika spojená se solária," říká předsedkyně ESA Christina Lorenz.

"Protože solária produkují totéž UV záření jako slunce, nadměrné užívání solaria, rovněž jako vystavení slunečnímu záření je spojeno se zvýšeným rizikem některých druhů rakoviny kůže. Další položky z téže kategorie jsou červené víno a slané ryby. Vědecké studio podotýkají, že požívání červeného vína či jiných alkoholických nápojů sebou nese větší riziko rakoviny než opalování. Je naprosto nespolehlivé a nezodpovědné srovnávat opalování v soláriu s hořčičným plynem nebo arzenem, tak jak to dělá mnoho médií", konstatuje Lorenz a pokračuje: "Mediální zprávy, které srovnávají opalování v soláriích s toxiny jako hořčičný plyn, cigarety a arzen jsou odporně přemedializované.

UV záření ze slunce bylo do této kategorie 1 zařazeno již v roce 1992, takže není překvapením, že solária byla nyní do této kategorie zařazena, protože je již dlouho dobu známo, že nadměrné vystavení UV záření, ať již ze slunce či solária, je spojeno s nárůstem rizika některých forem rakoviny. Proto Evropská asociace slunečního záření vždy zdůrazňuje důležitost umírněnosti.

esa2 Frank Harbusch
Generální tajemník
European Sunlight Association ASBL

Brussels Offise
Chaussée de Charleroi 51
Loupoigne
Belgium 1471
Tel.: +32-67-670114
Tel.: +32-67-648048
Email: europeansunlight@skynet.be
URL: www.europeansunlight.eu

 
 
Solária Ergoline Všechna práva vyhrazena, Studiovisage.info | Webdesign V.Chalupník